daha önceki alımlarda yedekler kadroya sınavsız cağırılacaklar...

daha önceki alımlarda yedekler kadroya sınavsız cağırılacaklar mı

Diyanetin daha önceki alımlarında yedeklere kalanlar yeniden kadroya alınacaklar mı

05 Şubat 2020 - 20:22

2018 yılında yapılan alımlarda YEDEKLER belirlenmişti. Şuanda bu yedekler için bir açıklama vs yapılmadı. Bu şekilde bekleyen adaylarımız yeni mülakata mı hazırlansılar, yoksa beklesinler mi? Onların son durumu hakkında bilgi alabilir miyiz?
CEVAP: 2018 yılında gerçekleştirdiğimiz alımda yaklaşık olarak şuan net sayıya bakmam lazım ama 280 civarı bir kadro boşluğu vardı. Bizler bu 280 boşluk için gerekli mercilere talepte bulunduk. Ama olumsuz dönüşler aldık. Tabi ki halen de yine de biz talebimizi yeniliyoruz ve onlara sürekli iletiyoruz. Bu şekilde olan hocalarımız işlerini şansa bırakmasınlar yeni sınava da mülakata da hazırlansınlar. Biz olumlu bir şey alırsak direk onlar için alımı yine yaparız. Burada onların bir kaybı söz konusu olmaz. Onlara da sürpriz olur. Ama mağdur olmamaları için sınavlarına mülakatlarına çalışınlar. Olur, da yeni mülakatlara girdiklerinde Komisyona “öncesinde mülakata girdiğini yedekte olduğunu ama yedekler için bir alım yapılmadığı için tekrar mülakata girdiklerini” iletsinler. Çünkü biz en azından Komisyonlara yedekteki adayların durumunu ileteceğiz ve ona göre değerlendirin diye belirteceğiz. İnşallah onların bir kaybı da olmayacak ve mağduriyetleri de en azından bir nevi giderilmiş olacak.

 

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Fahri
  4 hafta önce
  Yedeklerde 31deyim yedek alım bekliyoruz alımın birkismı yedeklerden alınmalı
 • mehmet
  1 ay önce
  yedek alimi yapilmasi gerekiyor cunku bunlar zaten kazanmislar imamlik bölümlerine bakıldığında çoğu 70 kadar inmiş bazı bölümler 75 80 civarlarında durmuş en azından bunlarinda 70 yakın olmalari gerekiyor zaten 70 yukarı 3 4 bölüm var
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gün BizbizeYeterizTÜRKİYEM deme vakti. haydi Ülkemin vatansever evlatları.
Gün BizbizeYeterizTÜRKİYEM deme vakti. haydi Ülkemin vatansever...
Antalya'da Emekli Il Müftüsü Zeki Soydal Son Yolculuğuna Uğurlandı
Antalya'da Emekli Il Müftüsü Zeki Soydal Son Yolculuğuna...