Siirt Müftülüğü, Minikler Ve Annelerini Buluşturdu

Siirt Müftülüğü, Minikler Ve Annelerini Buluşturdu

siirt müftülüğü, minikler ve annelerini buluşturdu

13 Mayıs 2024 - 19:10

Siirt Müftülüğü, minikler ve annelerini buluşturdu

Siirt İl Müftülüğüne bağlı Kudüs Darüsselam 4-6 Yaş Grubu Kur'an Kurslarında "Anneler Günü" dolayısıyla etkinlikler düzenlendi.

Siirt Müftülüğü, minikler ve annelerini buluşturdu
 
Siirt  İl Müftülüğüne bağlı  Kudüs Darüsselam 4-6 Yaş Grubu Kur'an Kurslarında eğitim gören öğrenciler "Anneler Günü"nü çeşitli etkinliklerle kutladı.

Kurs Yönetici, öğretmen ve minikleri  tarafından, anneleri için hazırlanan sürpriz etkinlikte, güne özel anneleri için masalara donatılan çiçekler, annelerine verilen sürpriz hediye ve skeçler ile dolu bir program yapıldı. Güne özel öğrenci ve ailere ayrıca bahçede ikram verildi.

“Bir gün değil, bir ömür minnettarız"

Siirt İl Müftüsü Şakir Pinal’ın katıldığı programda yaptığı selamlama konuşmasında, anneleri bir gün değil, onlara bir ömür minnettar olduklarını söyledi.

Müftü Pinal, "Bizim kültürümüzde, anneye olan saygıyı, anneye olan hürmeti bir günle sınırlandırmamız mümkün değil. Biz müminler, bütün günleri annelerimize tahsis etmemiz gerekiyor. Bütün yıllar annelere harcansa bu onlar için azdır. Annelerimiz bütün zamanlarımıza layık kimselerdir. Bu duygularla, başta şehit ve gazi annelerimiz olmak üzere cennetle müjdelenen, baş tacımız, en değerli varlığımız annelerimizden ahirete göçmüş olanlara rahmet diliyorum." dedi.  


Daha sonra Siirt İl Müftü Yardımcısı Ayser Şenyiğit, öğrencilere ve velilerine "İslam’da anneliğin ve çocuk yetiştirmenin önemi" konulu bir seminer  verdi.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Erzurum'da Müftümüz Dr. Rüstem Can, Müftülük Personeliyle Bayramlaştı.
Erzurum'da Müftümüz Dr. Rüstem Can, Müftülük Personeliyle...
Kütahya'da Vefat Ve Başsağlığı
Kütahya'da Vefat Ve Başsağlığı