Siirt’e Hafızlık Tespit Sınavları Devam Ediyor

Siirt’e Hafızlık Tespit Sınavları Devam Ediyor

siirt’e hafızlık tespit sınavları devam ediyor

23 Ocak 2024 - 19:10

Diyanet İşleri Başkanlığınca Kur’an kurslarında veya dışarıdan kendi imkanlarıyla hafızlıklarını tamamlayan öğrenci ve vatandaşlara yönelik yapılan “2024  Yılı 1. Dönem Hafızlık Tespit Sınavı” Türkiye genelindeki 18 sınav merkezinde devam ediyor. 

Sınav merkezinden biri olan Siirt İl Müftülüğü ise Doğu ve Güneydoğu illerine ev sahipliği yapıyor. Sınava 55’i Siirt’ten olmak üzere bölge illerinden 216 hafız adayı sınava girmeye devam ediyor. Sınavların çarşamba günü biteceği belirtildi. 

Başvuru şartlarını taşıyan hafız adaylarının ter döktüğü sınavın komisyon başkanlığını Başkanlık Müşaviri Muhammed Cüneyd Çiğdemli üstlenirken, komisyon üyeleri ise Batman İl Müftülüğü Vaizi Hasan Kandemir ve Bitlis İl Müftülüğü Vaizi Melek Yazıcı görev aldı.

Diyanet İl Gençlik Koordinatörü Mehmet Nafih Baydarman, sınava katılan hafızlara psikolojik destek ve rehberlik hizmetinin yanı sıra çeşitli ikramlarda bulundu.

Tillo hafızlık proje ortaokulu 7 öğrencisi sınava girdi

2021 tarihinde faaliyete giren Tillo İmam Hatip proje ortaokulu  7 öğrenci ile sınava girdiler. Sınav sonuçları önümüzdeki dönemde açıklanacaktır.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Erzurum'da Müftümüz Dr. Rüstem Can, Müftülük Personeliyle Bayramlaştı.
Erzurum'da Müftümüz Dr. Rüstem Can, Müftülük Personeliyle...
Kütahya'da Vefat Ve Başsağlığı
Kütahya'da Vefat Ve Başsağlığı