Siirt’te  “vekâletle Kurban Bağışı Programına” Ilk...

Siirt'te  “vekâletle Kurban Bağışı Programına” Ilk Bağış Müftü’den Geldi

 “vekâletle kurban bağışı programına” ilk bağış müftü’den geldi

16 Haziran 2021 - 19:10

Siirt İl Müftüsü Vehap Kapıcıoğlu, Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğinde; “Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş” sloganıyla sürdürülen 2021 Yılı Vekaletle Kurban kesim Organizasyonu’na destek olmak amacıyla kurban vekaletini Türkiye Diyanet Vakfı Siirt Şubesine verdi.

Türkiye Diyanet Vakfı Siirt Şubesine ilk kurban bağışını yapan İl Müftüsü Vehap Kapıcıoğlu; ‘’Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) işbirliği ile yıllardan beri yurt içinde ve yurt dışında vekalet yoluyla kurban kesim kampanyası düzenlemektedir. Bu yılda 'Kurbanını Paylaş Kardeşinle Yakınlaş' sloganıyla vekalet yoluyla kurban bağışı kampanyasını başlatmıştır. Vakfımıza emanet edilen kurbanlar İslami usullere uygun şekilde kesilerek ülkemizdeki ihtiyaç sahiplerinin yanı sıra dünyanın dört bir yanında ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmaktadır.’’dedi.

Vatandaşlara Türkiye Diyanet Vakfına bağış yapmaları konusunda davette bulunan ve kurban organizasyonu hakkında bilgi veren Kapıcıoğlu; “Vekalet yoluyla kurban kesim kampanyasına katılmak isteyen hayırseverler yurt içinde 1.125 Türk Lirası, yurt dışında ise 925 Türk Lirası bedelinde olan kurban bağışını müftülükler ve din görevlileri aracılığıyla, bagis.tdv.org internet adresinden ve ‘TDV Bağış’ uygulaması üzerinden 20 Temmuz’a kadar gerçekleştirebilirler.” ifadelerini kullandı.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Hatay'da Il Müftümüz Vefat Eden Personelin Cenaze Namazını Kıldırdı
Hatay'da Il Müftümüz Vefat Eden Personelin Cenaze Namazını...
Amasya'da Havza Ilçe Müftüsü Mehmet Nurlu Il Müftümüzü Ziyaret Etti
Amasya'da Havza Ilçe Müftüsü Mehmet Nurlu Il Müftümüzü...