Siirt’te Yarışma Birincileri ödüllendirildi

Siirt'te Yarışma Birincileri ödüllendirildi

yarışma birincileri ödüllendirildi

19 Ekim 2021 - 19:10

Siirt İl Müftülüğü, "2021 Yılı Mevlid-i Nebi, Camiler ve Din Görevlileri Kompozisyon, Ahilik ve Helal Bilinci" kapsamında dereceye giren öğrencileri ödüllendirdi.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Öğrencilere yönelik düzenlenen 2021 yılı Mevlid-i Nebi kompozisyon yarışması, Ahilik ve Helal Bilinci, Camiler ve Din Görevlileri kompozisyon yarışmalarında dereceye girenlere Siirt’te ödülleri verildi.

Hz. Peygamber (sav)’i tanıma, onun mesajını anlama, gençlerin milli ve manevi duygularını geliştirme hedefiyle düzenlenen Kompozisyon ve diğer yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri düzenlenen törenle İl Müftüsü Vehap Kapıcıoğlu tarafından takdim edildi.

Çok anlamlı bir etkinlik için bir araya geldiklerini kaydeden Siirt Müftüsü Vehap Kapıcıoğlu, “Güzel kitabımız Kur’an-ı Kerim’in ilk emri okudur. Onun için inşallah bizde hep birlikte kitap okumaya, yazmaya, araştırmaya  devam edeceğiz.’’

Müftü Kapıcıoğlu şunları söyledi:

. “Genç demek hazine demektir. Bu manada her bir çocuğumuz gencimiz anne babasının, milletimizin ve devletimizin en kıymetli hazineleridir. Milletimizin ve devletimizin istikbali, Allah’ın izniyle milli ve manevi değerlerle donatılmış olan siz gençlerimizin eliyle şekillenecektir. Onun için okuyan gençliğe çok ihtiyacımız var. Kitap okuma ,yazma , araştırma alışkanlığını artarak devam etmeliyiz Dereceye girenleri tebrik ediyor, başarılarının  bekliyoruz.” diye konuştu.

DERECEYE GİRENLER PARA VE KİTAP HEDİYE EDİLDİ

 Ahilik ve Helal Bilinci Kısa Filim ve Video yarışmasında  Muhammed Şükrü Buğdacı birinci olurken, Camiler ve Din Görevlileri Orta Okullar arası kompozisyon yarışmasında Azmin Yevrek, Liselerde Binnur Koçak birinci oldu.

Kur’an Kursları arası Mevlid-i Nebi haftası etkinlikleri kapsamında yapılan kompozisyon yarışmasında Siirt Molla Halil Erkek Yatılı Kur’an Kursu öğrencisi Salih Emre Sevgili, Liseler arasında ise, Recep Tuncay birinci oldu.

Proğramın sonunda dereceye girenlere ilimiz Müftüsü Vehap Kapıcıoğlu tarafından para ödülünün Yanında kitap hediye edildi.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Konya'da Genç Akademi Ve Ilahiyat Akademi Programı Buluşması Gerçekleştirildi
Konya'da Genç Akademi Ve Ilahiyat Akademi Programı Buluşması...
İstanbul'da Hattat Hasan çelebi Mescidi Dualarla Ibadete Açıldı
İstanbul'da Hattat Hasan çelebi Mescidi Dualarla Ibadete Açıldı